Kontakt

Kom på besök!

REAKTION
Industrigatan 4C
112 46 Stockholm

08-407 18 30
info@reaktion.se

JOBBSÖKANDE, hör av dig till:

Jessica Peiper

070-654 56 90

jessica.peiper@reaktion.se

NY KUND, hör av dig till:

Jan Ringsö

070-831 31 39

jan.ringso@reaktion.se

PRAKTIK, hör av dig till:

Niklas Synning

070-144 75 28

niklas.synning@reaktion.se

Anna Hultberg

Vice VD & CFO
070-147 63 63
anna.hultberg@reaktion.se

Elina Söderberg

Produktionsledare
072-050 24 85
elina.soderberg@reaktion.se

Felicia Forss

Art Director
072-247 47 49
felicia.forss@reaktion.se

Bakgrund som grafisk formgivare på Lagerlings och på TV-bolaget Foxtel i Sydney. 

 

Intervju med Felicia

Göran Furbrink

Originalare & Formgivare
072-402 09 51
goran.furbrink@reaktion.se

Henric Gänger

Art Director
070-816 15 40
henric.ganger@reaktion.se

Jan Ringsö

CEO
070-831 31 39
jan.ringso@reaktion.se

 

Strateg inom datadriven kommunikation med lång erfarenhet inom direktmarknadsföring. 

Jurymedlem i Echo Awards 2019 för tredje året i rad. 

Debatt kring datadriven marknadsföring på Dagens media: "Rätt använd fungerar insikter av data som olja" 

Jessica Peiper

Produktionsledare
070-654 56 90
jessica.peiper@reaktion.se

Jonas Wallin

Digital marknadsföringsspecialist
0708-49 48 10
jonas.wallin@reaktion.se

Digital marknadsförare med bakgrund inom retail, examen i digital marknadsföring och webbanalys. 

Karin Papp

Digital marknadsföringsspecialist
072-050 24 86
karin.papp@reaktion.se

Katarina Blass

Produktionsledare
070-759 40 12
katarina.blass@reaktion.se

Louise Bauer

Strateg Growth marketing
076-394 52 67
louise.bauer@reaktion.se

Lukasz Oleksak

Utvecklare
073-825 75 79
lukasz.oleksak@reaktion.se

Maria Seaton

Produktionsledare
0708-82 07 12
maria.seaton@reaktion.se

Mattias Englund

Webb, system-/databasutvecklare
073-696 09 22
mattias.englund@reaktion.se

Michael Holz

Analys, data- & målgruppsspecialist
072-050 24 82
michael.holz@reaktion.se

Målgruppsspecialist med lång erfarenhet av att hjälpa kunder hitta nya affärer och kunder.


Genom att analysera kunddata speglat mot extern data kan vi identifiera och öka förståelse för kundbeteenden, 
givetvis både B2B och B2C.

Som specialist på segmentering och informationsdatabaser kan jag även förse dig med marknadens bästa information. 

Mikael Aldestam

Digital strateg
070-882 02 02
mikael.aldestam@reaktion.se

Digital strateg med fokus på tillväxtstrategier och specialist på sociala mediestrategier. 

 

Podd: Är det rimligt att få 509 reklammejl på en månad? Resume Insikt Pod med Mikael Aldestam

 

 

Niclas Franke

CRM-strateg och projektledare
072-050 24 88
niclas.franke@reaktion.se

 

Så hittar du startknappen för din CRM

 

Datadriven strateg med lång CRM-erfarenhet. Besitter en analytisk och logisk inställning till utmaningar och kan uppvisa en stark förmåga att hantera projekt, från uppstart till framgångsrik leverans.

 

Artikel i Resumé Insikt: Kundklubben är död – så bör du styra om lojalitetsprogrammet.

Niklas Synning

Creative Director / Copywriter
070-144 75 28
niklas.synning@reaktion.se

 

Prisbelönt Creative Director och Copywriter. Brinner för datadrivna upplevelser som ger resultat. 

 

Jurymedlem i bland annat 100-Wattaren samt Echo Awards för andra året i rad. 



Intervju i Dagens Media: Så vinner du guld i Echo Awards

Peter Söderberg

Specialist DM-produktion
070-911 66 77
peter.soderberg@reaktion.se

Susanne Carstensen

Produktionsledare
070-960 96 68
susanne.carstensen@reaktion.se

Torbjörn de Jager

Strateg datadriven kommunikation
073-030 30 90
torbjorn.dejager@reaktion.se

Torbjörn Wallin

SEO strateg
073-030 30 30
torbjorn.wallin@reaktion.se